آموزش جامع مهارت های رزومه نویسی، نگارش. CV، طراحی Portfolio، شغل یابی و آمادگی برای مصاحبه شغلی

مدت زمان دوره : 8 ساعت

توضیحات دوره

هممون قبول داریم که نمیتونیم به صندلیمون تکیه بدیم و منتظر پیدا کردن کار جدید، یک فرصت بزرگ برای کار کردن در شرکت های بین المللی، و حتی دعوت به همکاری از سوی یک شرکت حرفه ای داخلی باشیم.

من به این جمله ی Seth Godin خیلی علاقمندم که می گفت: بسیاری از ما یاد گرفتیم که تمام تلاشمونو بکنیم تا دنیا تصمیم بگیره که چطور ما رو قضاوت بکنه. اما من فکر می کنم که بهتره ما تمام تلاشمونو بکنیم و تصمیم بگیریم که مایلیم چطور قضاوت بشیم... 

برخی از متخصصین به اشتباه معتقدن که کار رو باید فقط درعمل نشان داد!!!

بعضی از دانشجوها و کسانی که تازه فارغ التحصیل شدن به اشتباه گمان می کنن که چون هنوز سابقه ی کاری ندارن، نباید رزومه بنویسن!!!

در هر سطحی از دانش و تخصص هستید، هر چقدر که تجربه دارید، هر چقدر که مهارت دارید، تفاوتی نمی کنه. شما باید دیده بشید.

کم نیستن آدم های بسیار حرفه ای که از افرادی که دانش کمتری دارن به مراتب کمتر دیده میشن. حتما خیلی از افرادی رو دیدید که اصلا حرفه ای نیستن اما میتونن در میان جمعیت، خودشون رو قد بلندتر نشون بدن و خودشونو بهتر پرزنت کنن و طبیعتا توی فضای کاریشون، درآمد و موفقیت بیشتری هم دارن.

وقتی میخوایم مسیر شغلی رو خیلی موفق طی کنیم، باید پیش نیازهاش رو بشناسیم. اولین چیزی که موقع استخدام با کارفرما صحبت می کنه، خودمون نیستیم. این رزومه ی ماست که به جای ما صحبت می کنه و اولین ذهنیت و تاثیرگذاری مثبت رو روی کسی که میخواد ما رو استخدام کنه، ایجاد میکنه.

نکته ی دیگه اینه که ما نباید برای همه ی درخواست های شغلیمون، "یک" رزومه ارسال کنیم. ما باید برای هر شرکتی، متناسب با نیاز اون شرکت رزومه بسازیم و توانمندی هایی که اون کارفرما از ما انتظار داره رو پررنگ تر نشون بدیم.

جدای از موضوع نگارش و طراحی رزومه، استراتژی پیدا کردن یک فرصت شغلی مناسب و همچنین خودِ جلسه ی مصاحبه هم بسیار مهمه.

با اینکه یک رزومه ی حرفه ای، باعث میشه که ما به جلسه ی مصاحبه هدایت بشیم و شانس بهتری برای استخدام در شغل دلخواهمون داشته باشیم؛ جلسه ی مصاحبه، تعیین کننده ی نهایی برای فروش حرفه ای تخصصمون به کارفرماست.

در این ورکشاپ، ما با آموزش اینکه روی چه چیزهایی تمرکز کنیم که بتونیم رزومه ی حرفه ای تری برای خودمون بسازیم، شروع می کنیم. بعدش به سراغ نگارش رزومه، .C.V، وPortfolio، و نهایتا طراحی Cover Letter و همچنین زیباسازی و طراحی حرفه ای اونها میریم.

در مرحله ی بعدی، به سراغ پیدا کردن فرصت های شغلی میریم، یاد میگیریم که استراتژی های پیدا کردن یک کار مناسب چیه؟! اگر دانشجو یا فارغ التحصیل هستیم چه موقعیت هایی برای کسب درآمد داریم؟! و نهایتا توصیه های خیلی تخصصی تری برای انتخاب بهترین شغل رو به شما ارائه میدیم.

در طول این ورکشاپ، یک مهمان ویژه هم داریم که سورپرایز ورکشاپ محسوب میشه. از مهمان ویژمون کلی چیز یاد میگیریم و ازش میخوایم که در یک محیط صمیمی، تمام تجربیاتش رو در اختیارمون بگذاره.

پیش نیاز

ندارد

مخاطبین دوره

  • تمامی علاقمندان

سرفصل‌

Resume Makeover

• Writing a Resume, C.V., and Portfolio

     o Creating a Cover Letter

     o Designing the Resume, C.V., and Portfolio

• Finding a Job

     o Job Searching Strategies (LinkedIn, Indeed, and Iranian Job Sites)

     o Job Hunting for College Students and Grads

     o Job Seeker Tips

دوره های مشابه